ÖVRIGT / Diverse / Kannor 2437115
*
nr 243 7115
Kannor
2 st, pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 22:43:33
1
100 kr
24/5 21:19:49
2
150 kr
25/5 20:36:01
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kannor nysilver pläter
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:19
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28
-
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
*
Kannor
nr 243 7115
Kannor
2 st, pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 22:43:33 | 1 | 100 kr |
24/5 21:19:49 | 2 | 150 kr |
25/5 20:36:01 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kannor nysilver pläter
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:19 -
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28 -
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18